پـــــــــ ـــــ ـرگــــــ ـــــــــــ ـــار
با پرگار چرخی به دور دنیا 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

همه ما برای رسم دایره و رسمهای زیبای ریاضی از پرگار استفاده کرده ایم. پرگار یک پایه دارد که بر کاغذ به عنوان تکیه گاه قرار می گیرد و به پایه دوم امکان رسم می دهد. تمامی نیرو را پایه تکیه گاه تحمل می کند و آزادی عمل را به پایه بعدی می دهد. از دیدن طرح شکیلی که کشیده شده و اثر پایه دوم را دارد لذت می بریم اما هیچوقت به آن اثر بسیار ریز پایه اول نگاه نمی کنیم. بعضی وقتها هم دلمان می خواهد آن هم نباشد تا اثری روی کاغذ نگذاشته باشد.

می خواهم از آدمهایی یاد کنم که در زندگی همچون پایه اول پرگار عمل می کنند. در مسایل مختلف و مشکلات برای دیگران تکیه گاهند. با صبوری مشکلات را تحمل می کنند. برای دستیابی به نتیجه ای زیبا دیگران را در رسم طرح زندگیشان یاری می دهند. ایستادگی، فداکاری، تعقل، همکاری و خیلی خصوصیات دیگر دارند اما سنگ زیرین آسیابند. این آدمها معمولا در پایان کار از یاد می روند، نادیده گرفته می شوند و آنقدر نتیجه کار زیبا و وسوسه انگیز می شود که کسی از همراهان فرد موفق یاد نمی کند. این آدمها واقعا قابل احترامند اما نمی دانم چرا دیده نمی شوند؟ بیدار نبودن وجدان فردی که به نتیجه می رسد، نداشتن حس قدردانی یا ...

ما به هر طرحی در زندگی مان نگاه کنیم رد پای کسی هست که یاریمان کرده، لحظه ای به او فکر  کنیم و اینکه چگونه او را سپاس گفته ایم و اینکه آیا در زمان لازم به روحیاتش اهمیت داده ایم؟

شاید در نزدیکی مان، در خانواده مان، در فعالیتهای اجتماعی و خیلی مناسبتهای دیگر اگر دقت کنیم آنها را خواهیم یافت. اگر پرگار زندگی ما طرحی نو و زیبا می کشد، ما نیز به زیبایی قدر بدانیم تکیه بودن آنهایی را که پایه ایستادگی بودند.

و از یاد نبریم در تمامی لحظات، نقشی که بر صحنه وجود می کشیم بر پایه پرگار اوست. اویی که همیشه همراه است. در پایان هر توفیق زمینی یادمان باشد نگاهی به آسمان هم بیندازیم. 

[ ۱۳٩٠/۱۱/۱٥ ] [ ۱٢:٠٠ ‎ق.ظ ] [ MryM ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب
0 1 2در اين وبلاگ
در كل اينترنت
3 4 چاپ این صفحه 5 6 تماس با ما 7

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

ஜ ㋡ ღ¸.•*` `*•.¸ ღ ㋡ ஜ 1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12

كد موسکد کج شدن تصاوير